• Sportiva Sabrina Maneca Voinea a câştigat, sâmbătă, medalia de argint la Campionatul European de la Rimini.
  • Aurul a fost câştigat de italianca Manila Esposito, iar bronzul, de sportiva din Franţa, Marine Boyer.
  • Sabrina concurează şi în finala de la sol.
98 afișări
Imaginea articolului Sabrina Maneca Voinea a câştigat argintul la bârnă la CE de Gimnastică de la Rimini

Sursa foto: Facebook / Federaţia Română de Gimnastică

Sabrina Maneca Voinea a câştigat argintul la bârnă la Campionatele Europene de la Rimini, transmite Federaţia Română de Gimnastică (FRG).

„Pentru cel mai dificil exerciţiu din finală (D-6.5), Sabrina a primit 14.166, suficient pentru a urca pe treapta a doua a podiumului de premiere. Aur pentru Manila Esposito (Italia)-14.400, bronz pentru Marine Boyer (Franţa)-14.033. Debutantă într-o finală individuală la un campionat european, Lilia Cosman s-a clasat pe locul 4, cu 13.500”, transmite FRG.

Sabrina Maneca Voinea face parte din programul „Ţară, ţară vrem campioane!”, coordonat de Mariana Bitang şi Octavian Bellu.

Tot sâmbătă, ea va concura şi în finala de la sol.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici